Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Warsztat dla kobiet – Radość z seksualności – Integrowanie Ognia – Czerwony Namiot z Natalią Miłuńską

Zapraszam Cię do kręgu kobiet, bezpiecznej przestrzeni Czerwonego Namiotu, w której możesz być w pełni sobą. Z Twoją wiedzą, doświadczeniami, wątpliwościami, zranieniami, pytaniami – z Twoją siłą i niepewnością – prawdziwa Ty.

Zapraszam cię do przestrzeni samopoznania, gdzie łączymy wiedzę z doświadczeniem, intelekt z czuciem, głębię z lekkością i zabawą.
Przez cztery dni, w pięknym miejscu wśród lasów i łąk będziemy wspólnie zgłębiać naszą seksualność i integrować wewnętrzny ogień. Będziemy łączyć się w całość, odblokowywać energię ciała, ekstazy i przyjemności życia. Będziemy uczyć się czuć i wyrażać, czego chcemy. Będziemy tańczyć przy ogniu, nawiązywać przyjaźnie i gadać przy pysznych, wegetariańskich posiłkach.

Budowanie Równowagi – Puszczanie kontroli – Surfowanie na Fali Rozkoszy

Na dotychczasowych warsztatach wspólnie uwalniałyśmy energię ciała, energię seksualną. Jej uniwersalnym symbolem jest ogień.
– Jak jednak dbać o obudzony Ogień, by nie gasł, ale i nie wywoływał pożaru, nie spalał?
– Jak się go nie bać, a korzystać w twórczy, przyjemny sposób?
– Jak wreszcie zaprowadzić równowagę między ogniem a wodą, energią a uczuciami, seksem a miłością?
– Jak skutecznie puszczać kontrolę, by surfować na fali życia, fali rozkoszy?
Te pytania poprowadzą nas podczas trzeciego, dopełniającego warsztatu z cyklu Budzenie Seksualności.

Kluczem do Ognia jest Przytomność, obecność w ciele, w życiu, w każdej chwili. Znajomość swoich granic.
Kluczem do Fal Rozkoszy jest puszczanie kontroli, a zatem bezpieczeństwo. Czerpanie bezpieczeństwa z dobrych źródeł, a nie z kontroli i odcięcia.

Dlatego podczas tego warsztatu będziemy równoważyć ogień i wodę. Poszukamy dobrych źródeł bezpieczeństwa, żeby nie musieć się już więcej odcinać od siebie i nadmiernie kontrolować swojego ciała.
Będziemy zakorzeniać się, budować stabilną podstawę i integrować Ogień.
Nauczymy się, jak pielęgnować Ogień i go karmić.
Poprowadzi nas historia o hawajskiej bogini wulkanów Pele i jej siostrze wielkiej fali Namakaoka’hai.
Codziennie rano będziemy praktykować starożytny taniec na cztery kierunki – taniec Równowagi.

Każda uczestniczka będzie tworzyć swoją mandalę równowagi, rysować, malować, lepić. Mandalę – czyli wzór relacji ze sobą, wzór harmonii, spełnienia, wewnętrznego pokoju.
Ten twórczy proces będzie superwizował koliber z jego nastawieniem na lekkość, delikatność wobec siebie, czułe karmienie się nektarem życia.
Będziemy też kontynuować pracę z ciałem, łączenie umysłu, serca i macicy, budzenie i rozkręcanie energii, budowanie pokojowej relacji z samą sobą.

Ważne pytania i odpowiedzi:
Jak rozumiem energię seksualną? / Czym dla mnie jest energia seksualna?
Energia seksualna jest w swej istocie energią życia. Obudzenie jej i świadoma współpraca otwiera drzwi do zmysłowego, twórczego, spełnionego życia. Dzięki połączeniu z Twoją energią seksualną zyskasz korzenie, piec, ognisty napęd do Twoich twórczych projektów. Zaczniesz też doświadczać życia w zmysłowy, uważny, przytomny sposób.

Jak dbam o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestniczek?
Bardzo ważne jest dla mnie w pracy z kobietami, szczególnie w obszarze ciała i seksualności, poszanowanie granic i zapewnienie bezpieczeństwa. Robię to, podążając za procesem grupy oraz trzymając bezpieczną przestrzeń, w której obowiązuje dyskrecja i panuje wolność wyboru. Wszystko, co proponuję w trakcie warsztatu, jest właśnie propozycją. Nie spotkasz się tu z przymusem czy presją, by wykonać jakieś ćwiczenie, ani z ideowymi interpretacjami Twojej sytuacji życiowej, problemów czy zranień. Obowiązuje nas w kręgu szacunek do drugiej osoby i jej historii.

Jakie są moje podstawy teoretyczne?
W pracy z cielesnością bardzo inspiruje mnie Riane Eisler, twórczyni teorii kultur zorientowanych na dominację i współpracę. W swojej książce „Sacred pleasure” Riane Eisler analizuje wzorce przeżywania seksualności w tych typach kultur i pokazuje, jak inaczej ludzie doświadczają seksu, przyjemności i budują inne relacje ze sobą w kulturach zorientowanych na dominację i władzę niż w tych zorientowanych na współpracę i równość. Ta kulturowa perspektywa pomaga uwolnić się od poczucia winy, że coś ze mną jest „nie tak” i zobaczyć jak możemy zmieniać i tworzyć wzory kultury które wspierają nas, a nie krępują.

Natalia Miłuńska – twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya, produkującej ekologiczne podpaski. Od kilkunastu lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. Z wykształcenia antropolożka kultury, w swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości. Od lat współtworzy Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od 2013 roku współtworzy projekt duchowakreta.pl i współprowadzi wyprawy na Kretę razem ze swoją mamą, Aniją Miłuńską. Autorka książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność”.

Termin: 15-19 lipca 2020 r.
15 lipca, godz. 16-19.00
16-18 lipca godz. 10-14.00
19 lipca i pozostały czas wolny – wspólne lub samotne aktywności / odpoczynek

Miejsce: Uroczysko Deresze
Koszt:
Warsztat:
– przy zgłoszeniu i wpłacie zaliczki do 31 grudnia 2019 roku: 500 zł/os.
– przy zgłoszeniu i wpłacie zaliczki po 31 grudnia 2019 roku: 600 zł/os.
Nocleg z pełnym wyżywieniem: 100,00 zł/os/dobę
Zaliczka bezzwrotna: 250 zł/os

Razem – przy zgłoszeniu i wpłacie zaliczki do 31 grudnia 2019 roku – 900,00 zł/os. Pozostała – po opłaceniu zaliczki – kwota 650,00 zł do opłaty w dwóch ratach w 2020 roku (350,00 zł do 30 kwietnia 2020 r. i 300,00 zł do 15 czerwca 2020 r.)

Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Zapraszamy!

Zgłoszenie i opłacenie zaliczki za udział w Warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem Regulaminu, cennika oraz warunków uczestnictwa.