Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Pokaz filmu „Narodziny jakie znamy”

„Przyszliśmy na ten świat otwarci, przyszliśmy, by dawać i otrzymywać miłość. Podróż przez te kilkanaście centymetrów z łona do naszego świata jest naszym najważniejszym lotem do wolności, który aktywuje nasz entuzjazm życiowy.” Elena Tonetti-Vladimirova

„Narodziny jakie znamy” to film głęboko transformujący, docierający wprost do serca prostotą, pięknem i naturalnością przekazu. Intuicyjna mądrość każdego słowa każe pochylić się nad nim i uznać go za najważniejszą, obowiązkową wręcz pomoc do przygotowania do porodu. Dla każdej kobiety. Dla każdego człowieka.
„To film dla wszystkich, którzy chcą dotknąć tematu naszego przychodzenia i wpływu, jaki może on mieć na nasze życie.”

Film kształtuje zupełnie inny obraz porodu – narodzin, jakie tak naprawdę znamy wewnątrz siebie. Kobiety ukazane przez Elenę, doświadczają porodu świadomie bezpiecznie i spokojnie, choć widzimy jak silne to osoby i jak głęboko odczuwają cały proces. Zaś dzieci… rodzą się w niezmiernie łagodny, delikatny sposób.

Film skłania do refleksji czym jest poród, w jakich okolicznościach rodzi się nowe życie. Jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby rodzin, które pragną powrotu do naturalnego porodu, opartego na mądrości naszych ciał.

Obraz ukazuje 11 porodów w zgodzie z naturą, w pełni swojej mocy, pięknie i z godnością, w tym porody domowe oraz w wodzie. Skierowany do przyszłych rodziców, położnych i lekarzy, oraz wszystkich, którzy pragną dokonać prawdziwie świadomych wyborów dotyczących narodzin. To początek procesu uzdrawiania także dla tych, których własny poród lub poród ich dzieci nie przebiegł w łagodny sposób.

Dla kogo polecany jest film:
1. Dla par / kobiet w ciąży
2. Dla par przygotowujących się do poczęcia, pięknego porodu i rodzicielstwa.
3. Dla par zmagających się z niepłodnością.
4. Dla kobiet po traumatycznych wcześniejszych porodach, po poronieniach lub osób, dotkniętych stratą bliskich osób.
5. Dla położnych, douli, lekarzy i innych osób pracujących z kobietami w ciąży.
6. Dla osób zainteresowanych korzystaniem z metody Birth Into Being – pracy z traumami okołoporodowymi.

Film pokazuje, że poród może być doświadczeniem w pełni wyczekiwanym, radosnym, bezpiecznym oraz w pełni humanitarnym. Jest to film dla każdego, kto czuje potrzebę kontaktu z energią, z której przyszliśmy, z naszymi korzeniami i początkami.

Dla osób związanych z pomaganiem kobiecie, jak i pracujących w położnictwie pokazuje piękny, wspierający sposób towarzyszenia kobiecie w porodzie. Dla ciężarnej to okazja do zobaczenia pięknych historii porodowych, a tym samym wzmocnienia w sobie odwiecznej mocy rodzenia i zaufania do siebie.” (cytaty za Szczęśliwa Mama)

Po filmie czas na dyskusję.

Recenzja filmu.

Termin: 30 stycznia 2018 roku
Godzina: 16.30
Koszt: 15,00 zł
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Zapraszamy serdecznie!