Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Bliskościowa Grupa Wsparcia / Seksualność dzieci i młodzieży

Zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Bliskościowej Grupy Wsparcia.

Podobnie jak na naszych innych grupach ideą nadrzędną jest wspieranie w bieżącej sytuacji, ale proponujemy też temat przewodni. Kolejny będzie brzmiał: Seksualność dzieci i młodzieży.

Dzieci są istotami płciowymi od samego początku. I od samych narodzin możemy zrobić wiele, żeby zwiększyć ich szanse na harmonijne przeżywanie ich seksualności w dorosłym życiu.

Na spotkaniu chciałam zaprosić rodziców do przyjrzenia się temu jak w relacjach z dziećmi na różne sposoby przekazują wiedzę o seksualności, cielesności, relacjach między ludźmi i jak ta wiedza może później działać w ich dorosłym życiu.
Poświęcimy czas na pracę nad różnymi obszarami, w których rodzice kształtują seksualność swoich dzieci. Zarówno związanymi ze świadomą wiedzą jak i nieświadomymi.
Zajmiemy się mechanizmami regulacyjnymi, które natura zaplanowała w celu przygotowania dzieci do dorosłego życia. Będziemy mówić też o tym jak rodzicielstwo bliskości wspiera naturalny rozwój kobiecości i męskości każdego dziecka.

Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców dzieci w każdym wieku, zainteresowanych tą tematyką.

Prowadząca: Agnieszka Stein – psycholog, propagatorka rodzicielstwa bliskości, autorka książek, www.agnieszkastein.pl

Spotykamy się w otwartej grupie, w kręgu, z naszymi dziećmi w wieku do ok. roku, aby wymieniać się przeżyciami, rozmawiać o codzienności naszego rodzicielstwa, wyjaśniać wątpliwości i korzystać ze swoich doświadczeń. W przyjaznej atmosferze akceptacji znajdzie się przestrzeń na zadawanie pytań, dzielenie swoimi historiami, rozwiewanie rozterek i wspólną radość przebywania z innymi rodzicami.

Termin: 17 stycznia 2019 roku
Godzina: 16.30-19.30
Koszt: 50,00 zł/osoby
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Zapraszamy!

Zgłoszenie i opłacenie zaliczki za udział w Warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem Regulaminu, cennika oraz warunków uczestnictwa.