Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Spotkanie przy Źródle – warsztat dla kobiet z Natalią Miłuńską

Jak by to było stanąć w centrum swojego życia? Postawić siebie w centrum? Nie pracę, nie obowiązki, nawet nie związek czy dzieci, ale siebie – żywą, czującą istotę?
Czy to w porządku tak się zachować?
Czym taki wzór relacji ze sobą i światem różni się od egoizmu?
Od odcięcia od świata i innych ludzi?
I to nie w teorii, ale w codziennej, życiowej praktyce?

Będziemy pracować z osobistym wzorcem wewnętrznej przestrzeni, a zarazem ze wspólnym kobiecym polem.
Jakie jest Twój życiowy wzór?
Czy żyjesz w piramidzie (wartości, życiowych doświadczeń, wymiarów człowieczeństwa) czy raczej w mandali – ogrodzie, gdzie wszystko układa się wokół Twojego centrum: sprawy, ludzie, doświadczenia?
Co jest w centrum Twojego życia?
Co/kto jest dla Ciebie najważniejsze/y?

Jesień to czas smakowania owoców lata, sycenia się kolorami pełni. Po raz ostatni zanurzymy się w przestrzeni Ogrodu, żeby dotrzeć do jego centrum, źródła żywej wody.

Ogród to jeden z najważniejszych, najbardziej podstawowych archetypów kobiecej duszy. Jak mówi Anija Miłuńska:
„Przez dwadzieścia lat pracy z kobietami w Kręgu wiele razy pracowałam z baśnią o Ogrodzie i nie spotkałam ani jednej kobiety, która nie czułaby i nie rozumiałaby, jak wyjątkowe to miejsce.” Ogrody kobiet, choć różne, wszystkie łączył ten sam głęboki szacunek do życia, połączenie z życiem, ziemią, z jej twórczą mocą.

Na tym warsztacie zatańczymy wokół Źródła – Fontanny, które jest w centrum każdego ogrodu – przestrzeni kobiecej duszy. Nauczymy się zasilać jego energią, czerpać z centrum życia, z samego jego sedna.
Wyruszymy pytając:
– Jak żyć w kontakcie ze sobą w codzienności?
– Jak znaleźć czas, połączyć splątane wątki: pracę i rodzinę, rozwój i pieniądze, miłość i podążanie swoją ścieżką?
– Jak zasilać się każdego dnia?

Będziemy pracować z osobistym wzorcem wewnętrznej przestrzeni, a zarazem ze wspólnym kobiecym polem. Damy się poprowadzić żywiołom: przestrzeni, ogniowi, powietrzu, ziemi i przede wszystkim wodzie. Będziemy Ogień i Wodę w sobie łączyć. Poznamy taniec Źródło. Poprowadzi nas baśń Aniji Miłuńskiej o Porzuconej Torbie i o tym, jak stała się Czerwoną Królową.

Na warsztat przylecę prosto z Cyklad, z wyprawy śladami Demeter i Persefony, specjalnie na trzy dni do Polski, żeby spotkać się z kobietami przed kolejną, długą podróżą na południe.
Dlatego nie czekaj, nie zwlekaj – szukaj w szafie swojej czerwonej sukienki do tańca (a może żółtej czy zielonej – nie wiem, jaki kolor jest teraz dla Ciebie najważniejszy), pakuj coś pysznego na wspólną ucztę i przyjeżdżaj na spotkanie w kręgu wolnych Kobiet!

Podczas warsztatu będziemy pracować z baśnią metoda Aniji Miłuńskiej, łącząc analizę tekstu z elementami dramy, wizualizacją i rysowaniem. Ponieważ to warsztat z Natalią tańcząc będziemy wyrażać nasze odkrycia i transformować nudne, stare wzorce. Na warsztacie będziesz miała okazję głęboko się rozluźnić. Wejść w intymny kontakt z własnym ciałem, wewnętrzną przestrzenią i mądrością przyrody.

Natalia Miłuńska – edukatorka, niezależna ekspertka, twórczyni stronywww.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Stworzyła autorską, unikalną metodę pracy z cyklem i ciałem. Od 10 lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. Z wykształcenia antropolożka kultury, w swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości. Przez lata współtworzyła Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od 2013 roku współprowadzi wyprawy na Kretę razem ze swoją mamą, Aniją Miłuńską, więcej na sladamibogini.pl. Współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność.

Termin: 21-22 października 2017 r.
Miejsce: Rozkwit, ul. Mickiewicza 15A lok. 3, Białystok
Koszt: 350,00 zł/os.
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Zapraszamy!