Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Radosne oczekiwanie – spotkanie dla kobiet w ciąży

„Kobieta w ciąży jest częścią wydarzenia o cudownym znaczeniu: wprowadza ona do istnienia nowe życie, życie, którego do tej pory jeszcze nie było.” (Elena Tonetti-Vladimirova)
 
Z potrzeby spotkania z Wami, z zamysłem niesienia wsparcia i ukazania, że czas ciąży to radosne oczekiwanie postanowiłyśmy zorganizować to wydarzenie.
 
Opinie z poprzedniej edycji eventu:
„Dziękujemy za cudowną atmosferę!”
 
Na spotkaniu dowiesz się:
– jakie metody stosować na zmniejszenie bólu kręgosłupa i innych dolegliwości w czasie ciąży
– w jaki sposób radzić sobie z rozejściem kresy białej („mięśni brzucha”) po przebytej ciąży
– czy możesz być aktywną mamą i w jaki sposób ćwiczyć, by nie stracić kondycji z przed ciąży
– jak pielęgnować bliznę po cięciu cesarskim
– kiedy i w jaki sposób zacząć ćwiczyć po porodzie
– dlaczego Twoje dobre samopoczucie w ciąży jest tak istotne
– co może uczynić okres ciąży radosnym oczekiwaniem
– jak oswoić w sobie poród
– kim jest doula i dlaczego mądre wsparcie w okresie okołoporodowym jest naturalną potrzebą każdej z nas
– jak jeść, by jedzenie służyło Tobie i dziecku
– czego unikać w diecie przyszłej mamy
– jak dobrać suplementację w ciąży i po porodzie
– czy depilacja w ciąży jest bezpieczna
– o technikach depilacji i woskach, by cieszyć się gładką i miękką skórą, nawet jeśli twój brzuch jest już pokaźnych rozmiarów
– o zaletach depilacji intymnej
– o przeciwwskazaniach do usuwania włosów woskiem
Nasze spotkanie zostanie utrwalone na zdjęciach przez Kasię Love z www.kasialove.pl.
 
Organizatorzy:
Anna Owczarczuk-Stanirska – Fizjoterapeuta z zamiłowania i z zawodu, terapeuta manualny, terapeuta wad postawy i skolioz. Razem z 7 osobowym zespołem prowadzi zabiegi rehabilitacyjne niemowląt, dzieci i dorosłych zgodnie ze światowymi standardami oparte na wiedzy zdobytej na wielu kursach, szkoleniach i warsztatach oraz doświadczeniu w pracy z pacjentem. Od 2007 roku pracuje zawodowo a od 2009 roku prowadzi Armedis Ośrodek Rehabilitacji w Białymstoku. Jej praca pozwala na lepsze, holistyczne zrozumienie nie tylko problemów fizycznych pacjenta, ale również emocjonalnych.
Lubi pracę z ludźmi, zapach kwiatów, taniec, muzykę i pozytywną wibrację. Coraz częściej sięga do „źródła” i czerpie siłę by móc dalej się rozwijać i pomagać innym. Ceni rodzinne ciepło, przyjaciół, wewnętrzny spokój i życie w zgodzie ze sobą. Mama 2,5-rocznego Olka.
 
Paulina Czajka – Fizjoterapeuta, instruktor fitness. Pracownik Armedis Ośrodek Rehabilitacji. Prowadzi ćwiczenia grupowe dla przyszłych mam i pań po porodzie. Uzależniona od sportu. Nigdy się nie nudzi, ponieważ ma głowę pełną pomysłów, których nie boi się realizować. Szczęśliwa mama 1,5-rocznej Michalinki. Na spotkaniu zainspiruje nas jak czerpać przyjemność z aktywności fizycznej. Opowie o ćwiczeniach podczas ciąży i po porodzie.
 
Emilia Jaworska – Doula, Promotorka Karmienia Piersią, Instruktorka aktywnej szkoły rodzenia i masażu dziecięcego, Doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, masażystka PeLoHa i terapeutka Techniki Bowena.
Właścicielka Rozkwit Centrum Naturalnego Rodzicielstwa, które oprócz Szkoły Rodzenia oferuje warsztaty, konsultacje, wykłady, grupy wsparcia, pokazy filmów i kobiece kręgi, a także warsztaty rozwoju osobistego.
Pomysłodawczyni i prowadząca portal poświęcony porodom naturalnym Vivat Poród.

Fascynatka rodzicielstwa bliskości oraz wszelkich naturalnych procesów i rozwiązań. Towarzyszka kobiet w okresie okołoporodowym, działaczka na rzecz świadomych narodzin, pomagająca rodzicom odnaleźć ich własną ścieżkę rodzicielstwa. Terapeutka Techniki Bowena wciąż zachwycająca się mądrością naszych ciał. Mama 7-letniej Janki i 2-letniej Kaliny.

Agnieszka Siekanowska – trenerka odżywiania, technolog żywności i żywienia człowieka. Kładzie nacisk na poznanie swego ciała, zbilansowane odżywianie z uwzględnieniem indywidualnych preferencji oraz nieforsującą aktywność fizyczną. Jest entuzjastką naturalnych rozwiązań, stosuje się do zasad ziołolecznictwa, medycyny naturalnej, kuchni Pięciu Przemian. Jest orędowniczką długiego karmienia naturalnego oraz żywienia dzieci żywnością nisko przetworzoną. Mama dwójki chłopaków w wieku 5 i 8 lat.

Ewa Monika Leszczyński – kosmetyczka, makijażystka, trenerka depilacji marki Lycon. Właścicielka The Waxing Bar Centrum Depilacji w Białymstoku. Promotorka na regionalnym rynku delikatnego i prawie bezbolesnego sposobu usuwania włosów dla najbardziej wymagających, wrażliwych klientów, a w szczególności kobiet w ciąży. Wizaż to jej pasja i wielka przygoda. Metamorfozy kobiet, jak i emocje jakie temu towarzyszą sprawiają, że praca staje się czymś wyjątkowym. Mama dwójki dzieci. MakeUp Lover

Kasia Love – mama dwóch Lovów, fotografka. Zawodowo specjalizuje się w fotografii dziecięcej, rodzinnej, ciążowej, noworodkowej. Prywatnie zajmuję się portretem psychologicznym i fotografią feministyczną. www.kasialove.pl

 

Termin: 16 lutego 2018 roku
Godzina: 17.00-20.00
Koszt: 20,00 zł/osoby
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl
Miejsce: Armedis Ośrodek Rehabilitacji
ul. Przygodna 14 lok. 1, 15-032 Białystok

Wydarzenie na FB.

Fotorelacje z poprzednich spotkań w obiektywie Aliny z Bez słów:

– 8 kwietnia 2016 r.

– 17 lutego 2017 r.

Zapraszamy!