Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Radosne oczekiwanie – spotkanie dla kobiet w ciąży

„Kobieta w ciąży jest częścią wydarzenia o cudownym znaczeniu: wprowadza ona do istnienia nowe życie, życie, którego do tej pory jeszcze nie było.” (Elena Tonetti-Vladimirova)

Z potrzeby spotkania z Wami, z zamysłem niesienia wsparcia i ukazania, że czas ciąży to radosne oczekiwanie postanowiłyśmy zorganizować to wydarzenie.

Opinie z poprzedniej edycji eventu:
„Dziękujemy za cudowną atmosferę!”

Na spotkaniu dowiesz się:
– jakie metody stosować na zmniejszenie bólu kręgosłupa i innych dolegliwości w czasie ciąży
– jak radzić sobie z doskwierającym obrzękiem nóg
– czy możesz być aktywną mamą i w jaki sposób ćwiczyć, by nie stracić kondycji z przed ciąży i jak do niej wrócić tuż po
– jak pielęgnować bliznę po cięciu cesarskim
– kiedy i w jaki sposób zacząć ćwiczyć po porodzie
– dlaczego Twoje dobre samopoczucie w ciąży jest tak istotne
– co może uczynić okres ciąży radosnym oczekiwaniem
– jak oswoić w sobie poród
– kim jest doula i dlaczego mądre wsparcie w okresie okołoporodowym jest naturalną potrzebą każdej z nas
– jak jeść, by jedzenie służyło Tobie i dziecku
– czego unikać w diecie przyszłej mamy
– jak dobrać suplementację w ciąży i po porodzie
– jak wykonać makijaż dzienny
– jak zmienić dzienny makijaż na wieczorowy

Nasze spotkanie zostanie utrwalone na zdjęciach przez Alinę Gabrel-Kamińską z FotoAiR.

Organizatorzy:
Anna Owczarczuk-Stanirska – Fizjoterapeuta z zamiłowania i z zawodu, terapeuta manualny, terapeuta wad postawy i skolioz. Prowadzi zabiegi rehabilitacyjne niemowląt, dzieci i dorosłych zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa oparte na wiedzy zdobytej na wielu kursach, szkoleniach i warsztatach oraz doświadczeniu w pracy z pacjentem. Od 2007 roku pracuje zawodowo a od 2009 roku prowadzi Armedis Ośrodek Rehabilitacji w Białymstoku. Jej praca pozwala na lepsze, holistyczne zrozumienie nie tylko problemów fizycznych pacjenta, ale również emocjonalnych.
Lubi pracę z ludźmi, zapach kwiatów, taniec, muzykę i pozytywną wibrację. Coraz częściej sięga do „źródła” i czerpie siłę by móc dalej się rozwijać i pomagać innym. Ceni rodzinne ciepło, przyjaciół, wewnętrzny spokój i życie w zgodzie ze sobą. Mama 6-miesięcznego Olka.

Paulina Czajka – Fizjoterapeuta, instruktor fitness. Pracownik Armedis Ośrodek Rehabilitacji. Prowadzi ćwiczenia grupowe dla przyszłych mam i pań po porodzie. Uzależniona od sportu. Nigdy się nie nudzi, ponieważ ma głowę pełną pomysłów, których nie boi się realizować. Szczęśliwa przyszła mama. Na spotkaniu zainspiruje nas jak czerpać przyjemność z aktywności fizycznej. Opowie o ćwiczeniach podczas ciąży i po porodzie. Poprowadzi także przykładowe zajęcia z programu Mama Plus.

Rozkwit Centrum Naturalnego Rodzicielstwa – miejsce skupiające podlaskich świadomych rodziców. Oferta obejmuje przygotowanie do poczęcia, świadomej ciąży, porodu oraz pomoc w odkrywaniu własnej ścieżki rodzicielstwa. Ma na celu wzmacnianie kompetencji rodziców na ich drodze towarzyszenia dziecku i wspieranie ich w dokonywanych wyborach.
Oprócz Szkoły Rodzenia organizujemy wykłady, konsultacje, grupy wsparcia, pokazy filmów i kobiece kręgi, a także warsztaty rozwoju osobistego.
W naszym gabinecie wykonujemy również masaż (także dla kobiet w ciąży) i zabiegi terapii Bowena.

Agnieszka Siekanowska – trenerka odżywiania, technolog żywności i żywienia człowieka.
Kładzie nacisk na poznanie swego ciała, zbilansowane odżywianie z uwzględnieniem indywidualnych preferencji oraz nieforsującą aktywność fizyczną. Jest entuzjastką naturalnych rozwiązań, stosuje się do zasad ziołolecznictwa, medycyny naturalnej, kuchni Pięciu Przemian. Jest orędowniczką długiego karmienia naturalnego oraz żywienia dzieci żywnością nisko przetworzoną. Wiedzę zdobytą na studiach oraz pasję do odżywiania przekuła w Green Team – Centrum Zdrowego Stylu Życia, gdzie pomaga ludziom w pracy nad sobą i swoimi nawykami.

Ewa Monika Leszczyński – kosmetyczka, makijażystka, trenerka depilacji marki Lycon. Właścicielka The Waxing Bar Centrum Depilacji w Białymstoku. Promotorka na regionalnym rynku delikatnego i prawie bezbolesnego sposobu usuwania włosów dla najbardziej wymagających, wrażliwych klientów, a w szczególności kobiet w ciąży.Wizaż to jej pasja i wielka przygoda. Metamorfozy kobiet jak i emocje jakie temu towarzyszą sprawiają,że praca staje się czymś wyjątkowym. Mama dwójki dzieci. MakeUp Lover

Alina Gabrel-Kamińska
Nie lubię używać słów, moim medium jest fotografia. Jestem fotografem freelancerem. Fotografią zajmuję się ponad 17 lat, kiedy pierwsze opowieści fotograficzne zapisywałam na kliszy. Opowiadam historie rodzinne, dziecięce, historie ciążowe, karmienia piersią. Prowadzę osobistego bloga z przygodami moich dzieci: www.lenkitymianki.wordpress.com.

Termin: 8 kwietnia 2016 roku
Godzina: 17.00-20.00
Koszt: 10 zł/osoby
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl
Miejsce: Armedis Ośrodek Rehabilitacji
ul. Przygodna 14 lok. 1, 15-032 Białystok

Wydarzenie na FB.

Fotorelacja ze spotkania w obiektywie Aliny z FotoAir.

Zapraszamy!