Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

PONOWNE NARODZINY – warsztat BIRTH INTO BEING – I część

Ciąża, poród, nasze pierwsze chwile na Ziemi zostawiają odcisk limbiczny, który towarzyszy nam dalej w życiu.
Możesz podarować sobie inny punkt odniesienia – w poczuciu bycia połączonym, kochanym, bycia całością, poczuciu głębokiego sensu i radości bycia na ziemi.
Te uczucia, nawet jeśli zapomniane od tak dawna, nadal są w Tobie. Na warsztacie będziemy robić do nich dostęp – jeśli czujesz wołanie – dołącz, tak po prostu. Szkoda każdego dnia.

Jeśli szukasz głębszego zrozumienia swoich powtarzalnych wzorów zachowania czy reagowania, ale przede wszystkim chcesz dokonać zmiany, usunąć hamujące Cię przekonania, które oddalają Cię, od tego kim naprawdę jesteś…

Birth Into Being to unikalna metoda rozwoju osobistego, która pozwala nam na zmianę niechcianych i ograniczających „skutki uboczne” stresujących lub tragicznych wydarzeń, których doświadczyliśmy w trakcie naszego życia. Odkąd te wydarzenia zostały „zapisane” w naszym systemie nerwowym na poziomie komórkowym, wpływają na to, jak myślimy, czujemy i działamy na co dzień. Mają one również wpływ na nasze zdrowie i na to jak nasz organizm reaguje na nasze środowisko, zwłaszcza kiedy jesteśmy pod presją.
Birth Into Being to system zasad i technik, które pomagają pogłębić wiedzę o naszej rzeczywistości. To otwiera nas na nowe wymiary i nowe możliwości, których nie byliśmy w stanie zobaczyć wcześniej.

Sposób, w jaki przychodzimy na świat i cały okres okołoporodowy istotnie wpływa na wszystkie sfery naszego życia i jakość jego doświadczania. To jaki mamy dostęp i jak korzystamy z naszej kreatywności jest odbiciem naszych przeżyć emocjonalnych we wczesnym okresie formatywnym (od poczęcia aż do końca pierwszego roku życia).
Warsztaty pomagają uzdrowić traumę narodzeniową, dostrzec i przetransformować ograniczające przekonania, które oprócz podświadomości, zapisane są również w ciele.
Warsztat (jako część z cyklu) pozwala uczestnikom uzdrowić własne początki poprzez „doświadczenie w ciele” bycia poczętym, dojrzewania 9 miesięcy ciąży i urodzenia się w miłości i ekstazie.
W bezpiecznej i pełnej wsparcia przestrzeni otwieramy się na odblokowanie naszej wrodzonej pamięci błogości.
W prostych, ale głębokich procesach przeprogramowujemy odcisk limbiczny narodzin i wczesnych lat – dotykając naszej strefy komfortu i docierając do naszej prawdziwej intencji.

Pierwszy poziom warsztatu Birth Into Being wg metody Eleny Tonetti – Vladimirovej koncentruje się na naszych podstawowych przekonaniach na temat siebie, życia i miłości, które były rejestrowane podczas najbardziej pierwotnego okresu – od chwili swojego poczęcia aż do narodzin – naszym wejściu w świat.
Puszczanie starych opowieści i wierzeń, które zostały „nałożone” na Ciebie od innych i powracanie do prawdy, która najlepiej służy nam teraz, wychodzenie od mentalności „ofiary” do własnej mocy to piękna i transformująca sprawa.
Stworzymy przestrzeń, w której będziemy mieli możliwość uwolnienia się od tego co stare, co już nam nie służy.
W miejscu uwolnionych blokad, zrobimy miejsce na to, czego w obecnym momencie naszego życia pragniemy, potrzebujemy…
Zmiana jakiej doświadczymy daje nam dostęp do naszej wolnej woli. Jednak o sile tych zmian każdy zdecyduje sam w zależności od gotowości na nie.

Warsztaty Birth Into Being są otwarte dla kobiet i mężczyzn, rodziców, kobiet w ciąży. Zapewniają one bezpieczną, pełną miłości i nie oceniającą przestrzeń, żeby eksplorować kim jesteśmy i jaki jest na prawdę cel naszego bycia na Ziemi.

Warsztat ten przeznaczony jest dla każdego, kto gotowy jest do zneutralizowania traumy, jakiej doświadczył przy porodzie lub w okresie okołoporodowym.
Jest on dla wszystkich, którzy powtarzają wewnętrzne, emocjonalne wzory w obrębie własnej rodziny/pokolenia.
Każdy, kto poszukuje trwałych, pozytywnych zmian dla siebie i swoich bliskich, może skorzystać z metody „Birth Into Being – Narodzin do Życia”.
Dodatkowo dla kobiet/par zbliżających się do porodu, ta praca jest wspaniałym darem…
Przybliża nas do rodzenia samych siebie, naszych projektów i podążania naszą drogą.

Jest to również bardzo holistyczny sposób przygotowania się do pięknego porodu i rodzicielstwa. Chociaż metoda ta nie promuje żadnego konkretnego rodzaju porodu, stwarza ona jednak okazję do podniesienia świadomości na temat istniejących opcji, z bardzo praktycznej perspektywy. Uczestnicy mają okazję do nawiązania bardzo solidnego, świadomego i potężnego połączenia z energiami narodzin/rodzenia. Ma to potem przełożenie w zdolności kobiety do rodzenia, tak, jak zaplanowała natura, wolnego od strachu i powikłań. W warsztacie mogą uczestniczyć pary.
Metoda Birth Into Being jest również bardzo korzystna dla położnych, doul, osób pracujących z kobietami w ciąży, tak żeby nie przenosiły własnych traum narodzeniowych i lęków na rodzące kobiety.
Przynosi też ogromne korzyści dla par zmagających się z niepłodnością, kobiet po traumatycznych wcześniejszych porodach, po poronieniach, lub osób, dotkniętych stratą bliskich osób.
Wspaniale przygotowuje do rodzenia nie tylko dzieci, ale też naszych projektów, realizacji marzeń, czy życia w zgodzie z własnym sercem i intuicją.

To okazja do doświadczenia idealnych dla każdego z nas narodzin. To przestrzeń na odnowienie połączenia ze źródłem, poczucie się kochanym i wspieranym, a tym samym uwolnienie w sobie uzdrawiającej siły.
To stworzenie nowego punktu odniesienia w naszym życiu.
Z tego miejsca możemy podejmować nowe decyzje, o sposobie, w jaki chcemy doświadczać naszego istnienia w świecie bezpieczeństwa, w świecie, w którym otwieramy się na miłość, czujemy się dobrze w naszym ciele, gdzie naszym naturalnym stanem jest błogość.

Twórcą metody Birth Into Being (metody rekodingu, ponownych narodzin) jest Elena Tonetti-Vladimirova.

Więcej informacji o metodzie:
www.birthintobeing.com.plwww.birthintobeing.comwww.szczesliwa-mama.pl

Artykuły o warsztatach w lokalnej prasie:
http://www.doulabialystok.pl/miedzynarodowy-tydzien-douli-w-bialymstoku-2/
http://www.doulabialystok.pl/warsztat-birth-into-being-2/

Prowadzenie:
Monika Lipowska – Hajduk Advanced Facilitator / CAO Poland Metody Birth Into Being uczyła się u Eleny Tonetti Vladimirovej (twórczyni metody) Advanced Facilitator. Z wykształcenia psycholog, specjalizuje się w psychologii perinatalnej i prenatalnej.
W swojej praktyce psychologicznej zawsze ważna dla niej była praca z ciałem i z duchowością. Prowadzi warsztaty (poziom 1-5 – Kurs Trenerski), sesje indywidualne, również przez skype, posiada uprawnienia do uczenia i certyfikowania tą metodą. Warsztaty prowadzi w Polsce i w Europie (www.birthintobeing.com.pl).
Swoją praktykę regularnie rozwija, będąc w stałym kontakcie z Eleną Tonetti-Vladimirovą.
Jako CAO metody ma regularny kontakt z Eleną i z centralą w Kalifornii, współtworząc i będąc na bieżąco z Ruchem Świadomych Narodzin, jakim stał się Birth Into Being. Do warsztatów wnosi wieloletnie doświadczenie w pracy z grupą i trzymania „pracy w Polu”, pogłębione o aspekt holistyczny, antrolopologiczny, duchowy.
Specjalizuje się w pracy z okresem macierzyństwa. Wspiera kobiety/pary przed poczęciem, w ciąży, podczas porodu oraz okresie poporodowym, pomagając w przeżyciu tego okresu w sposób piękny i świadomy (www.szczesliwa-mama.pl) oraz pracą z traumami okołoporodowymi u dorosłych. Pracuje na wielu poziomach: psychicznym, emocjonalnym, duchowym, pracy z ciałem i ruchem.
Wierzy, że łącząc te wszystkie aspekty naszego funkcjonowania, możemy odkryć kim naprawdę jesteśmy i żyć w zgodzie ze sobą, naturą, w miłości i prawdzie. Monika mówi „Ta metoda to doświadczenie otwierające serce. Pokazujące jak autentycznie można żyć, czuć i tworzyć, z miłością dla siebie i tego, co nas otacza”. Wierzy w ludzi, ich możliwości, wolną wolę.

Szczegóły organizacyjne:
Termin: 18 maja 2019 roku 10.00-17.00
19 maja 2019 roku 10.00-16.00
Koszt: 430,00 zł/os., 800,00 zł/para
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące specyfiki warsztatu / warunków uczestnictwa prosimy o kontakt.

Zgłoszenie i opłacenie zaliczki za udział w Warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem Regulaminu, cennika oraz warunków uczestnictwa.

Wydarzenie na FB.

Opinie uczestników warsztatów:

 • „Długo czekałam na cuda w moim życiu i teraz się dzieją. Dziękuję Tobie za to, bo czuję jak wielki udział miała praca z tobą…”
 • „To najlepsze doświadczenie mojego życia”
 • „Zadaję sobie podstawowe pytanie: dlaczego nie zrobiłam takiej pracy 20 lat wcześniej?”
 • „Była to dla mnie bardzo piękna, głęboka praca”.
 • „Pierwszy warsztat, po którym wprowadziłem zmiany w swoje życie. I mam się z nimi dobrze.”
 • „Był to jeden z najlepszych warsztatów, na których byłem. Monika jest doskonałą osobą, ufam jej całkowicie.
  Czułem się w pełni wspierany i prowadzony. Polecam ten warsztat dla wszystkich.”
 • „Tak, z całą mocą czuję, jak rodzę się na nowo. Nie walczę, skąd! Tyle lat czekałam, aby stać się gotową… I skoro się dzieje, to znaczy, że jestem gotowa. Że przyszedł ten czas”.
 • „Bardzo dziękuję za wsparcie, wysłuchanie i moc spokoju i radości jaka z Ciebie emanuje! Warsztaty pomogły mi sobie przypomnieć, że każdy z Nas jest klejnotem ozdabiającym ten świat”.
 • „Czuję się lekka, wolna i zjednoczona w miłości z całym światem”.
 • „Jestem już teraz bogata, odważna, śmiała, otwarta i po prostu szczęśliwa”…

Zapraszamy serdecznie!