Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Pokaz filmu „Narodziny jakie znamy” Eleny Tonetti-Vladimirovej

„Świadomy poród jest początkiem świadomego życia. Kobieta w ciąży jest częścią wydarzenia o cudownym znaczeniu: wprowadza ona do istnienia nowe życie; życie, którego do tej pory jeszcze nie było.
Jakość tego życia będzie uwarunkowana jakością narodzin. Jej genialne ciało zaprojektowane jest tak, by urodzić dostojnie i łatwo.
W naszych łagodnych, ciepłych dłoniach trzymamy klucze do naszej przyszłości. Naturalny poród jest potężną inicjacją dla wszystkich, którzy w nim uczestniczą.
Ten święty akt narodzin jest drogą ku czystemu potencjałowi życia.
To jest poród, jaki zna natura.
To jest poród, jaki znamy.” (Elena Tonetti-Vladimirova)

„Narodziny jakie znamy” to film głęboko transformujący, docierający wprost do serca prostotą, pięknem i naturalnością przekazu. Intuicyjna mądrość każdego słowa każe pochylić się nad nim i uznać go za najważniejszą, obowiązkową wręcz pomoc do przygotowania do porodu. Dla każdej kobiety. Dla każdego człowieka.

Film kształtuje zupełnie inny obraz porodu – narodzin, jakie tak naprawdę znamy wewnątrz siebie. Kobiety ukazane przez Elenę, doświadczają porodu świadomie bezpiecznie i spokojnie, choć widzimy jak silne to osoby i jak głęboko odczuwają cały proces. Zaś dzieci… rodzą się w niezmiernie łagodny, delikatny sposób.

Film skłania do refleksji czym jest poród, w jakich okolicznościach rodzi się nowe życie. Jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby rodzin, które pragną powrotu do naturalnego porodu, opartego na mądrości naszych ciał.

Obraz ukazuje 11 porodów w zgodzie z naturą, w pełni swojej mocy, pięknie i z godnością, w tym porody domowe oraz w wodzie. Skierowany do przyszłych rodziców, położnych i lekarzy, oraz wszystkich, którzy pragną dokonać prawdziwie świadomych wyborów dotyczących narodzin. To początek procesu uzdrawiania także dla tych, których własny poród lub poród ich dzieci nie przebiegł w łagodny sposób.

Po filmie czas na dyskusję.

Recenzja filmu.

Termin: 29 stycznia 2015 roku

Godzina: 17.00-19.00

Koszt: 10,00 zł

Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Narodziny jakie znamy