Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Krąg Opowieści o Stracie

W Biegnącej z wilkami przeczytamy takie oto słowa:
„Przez lata klasyczne psychologie błędnie utrzymywały, że z żalem można się uporać jednorazowo, najlepiej w ciągu jednego roku, po czym wszystko ma wrócić do normy. Każdy, kto nie chce lub nie potrafi ukończyć tego procesu w „przepisowym” czasie, cierpi na jakieś zaburzenia. Obecnie wiadomo, że prawdą jest to, co istoty ludzkie instynktownie wyczuwały od wieków: pewne rodzaje krzywd, nieszczęść i wstydu nie dają się wymazać przez rytualny żal; strata dziecka z powodu jego śmierci lub rozdzielenia z nim jest jedną z największych, jeśli nie największą próbą wytrzymałości psychicznej.”
Chcemy stworzyć Wam bezpieczną przestrzeń do tego, aby z tym żalem, smutkiem i krzywdą pobyć, dlatego właśnie w Dzień Dziecka Utraconego zapraszamy Was na spotkanie w Kręgu Kobiet.

Poronienie, przedwczesny poród, śmierć dziecka… To się dzieje cały czas i cały czas jest to temat tabu. Społeczeństwo, osoby z otoczenia milczą lub co gorsze – umniejszają ból i cierpienie kobiet, rodziców
– „Nie Ty pierwsza, nie ostatnia”,
– „Dobrze, że teraz, a nie po urodzeniu”,
– „Zaraz znowu zajdziesz w ciążę, nie martw się”,
– „Bez przesady, przecież to był dopiero 8 tydzień”,
– „Głowa do góry, co nas nie zabije, to nas wzmocni”
I ciągle i ciągle i ciągle słyszymy to wokół, aż same zaczynamy wątpić w swoje poczucie krzywdy, bezsensu i żalu.
W pakiecie z traumatycznym przeżyciem dostajemy jeszcze poczucie winy, braku sensu, żal i ciągły stres…

Dlatego też zapraszamy Was do bezpiecznej przestrzeni Kręgu, aby spotkać się z innymi kobietami, siostrami, przyjaciółkami i móc opowiedzieć swoją historię.
Bez oceny, bez krytyki, bez „dobrych rad”, bez pouczania, bez zagadywania, bez umniejszania, bez dyskusji i wyciągania wniosków.
Z miłością, z wyrozumiałością, z cierpliwością, z empatią, z ciszą, ze spokojem.

Zapraszamy również kobiety, które nie doświadczyły poronienia, przedwczesnego porodu, śmierci dziecka. Jeśli czujesz gotowość, chcesz wysłuchać opowieści i przekazać pozytywną energię i dobre myśli, to drzwi i serca są otwarte ♥

Termin: 15 października 2017 r., godz. 12.00-15.00
Miejsce: Rozkwit, ul. Mickiewicza 15A lok. 3, Białystok
Koszt: 20,00 zł/os. (zrzutka na salę)
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Inicjatorki Kręgu:
Ania Sawoń i Emilia Jaworska