Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Prowadzący

Emilia Jaworska

Emilia Jaworska

Emilia Jaworskadoula, Promotorka Karmienia Piersią, instruktorka masażu dziecięcego, doradca Noszenia w chustach i nosidłach miękkich, masażystka Peloha, prowadząca Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

Kilka lat temu rozpoczęłam swoją drogę pracy na rzecz kobiet. Pojawienie się córki zrewolucjonizowało mój zawodowy świat, ukazując głęboką potrzebę wspierania młodych rodziców. Od marca 2013 roku należę do Stowarzyszenia Doula w Polsce i czynnie działam jako doula, towarzysząc kobietom/parom w okresie okołoporodowym. Pomagam im przeżyć ten czas w sposób piękny i świadomy oraz wspieram w odkrywaniu własnej ścieżki rodzicielstwa.

Jestem miłośniczką i propagatorką rodzicielstwa bliskości, karmienia piersią, chustonoszenia i świadomego towarzyszenia dziecku w jego naturalnym rozwoju, zaś szczególnie mi bliski jest temat porodu naturalnego. Wierzę, że poród w zgodzie z naturalnym rytmem i w zaufaniu do instynktownej mądrości naszych ciał może stać się doświadczeniem wzmacniającym, dającym głęboką siłę oraz ukazującym potencjał, a nade wszystko piękno kobiety. Z tej pasji zrodził się portal Vivat Poród poświęcony porodom naturalnym, który mam przyjemność prowadzić.

Będąc doulą poszerzyłam zakres swoich kwalifikacji – z licznych szkoleń i kursów wymienię tylko kilka: jestem Promotorką Karmienia Piersią z certyfikatem Centrum Nauki o Laktacji, Instruktorką Szkoły Rodzenia, Masażystką Masażu Rebozo, Doradczynią Noszenia w chustach i nosidłach miękkich, Instruktorką Masażu Dziecięcego (lista wybranych szkoleń).

Moją nową pasją jest masaż, dokształcam się aktualnie w tym kierunku w Policealnej Szkole Ochrony Zdrowia, jestem też dyplomowaną masażystką masażu PELOHA.

Kieruję projektem holistycznego Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT w Białymstoku. To miejsce zrodzone z wołania serca. Ma umożliwić rodzicom usłyszenie głosu ich rodzicielskiej intuicji i spotkanie mądrych ekspertów z różnych dziedzin przydatnych na starcie życia z nowym człowiekiem. Pomaga świadomie przygotować się do porodu i odkryć własne oblicze rodzicielstwa.

Moim doświadczeniem jest też współorganizowanie lub koordynowanie wielu projektów z obszaru ekologii i rodzicielstwa. Prowadziłam blog ekologiczny Vivat Eco, na którym dzieliłam się swoimi doświadczeniami i refleksjami ze stosowania ekologii w praktyce, działam w Podlaskiej Zielonej Kooperatywie, której jestem założycielką i którą przez 1,5 roku koordynowałam.

Jako blog Vivat Eco koordynowałam 2-dniowy Festiwal z Natury 2013, zaś jako portal Vivat Poród projekt społeczny Krąg Opowieści Porodowych. Od wielu lat współtworzę białostockie Dni Bliskości. Dodatkowo jako doula współorganizuję Międzynarodowy Tydzień Douli, Tydzień Promocji Karmienia Piersią i inne lokalne warsztaty i grupy wsparcia dla młodych mam.

Piszę artykuły do portali parentingowych Dzieci są ważne i Dzielnica Rodzica oraz prowadzę wykłady i prezentacje na różnych konferencjach dla mam lub personelu medycznego (np. Akademia Mama Pyta, Konferencja Życiodajna Śmierć, akcja społeczna Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama, warsztaty Mamo to ja).

Przez kilkanaście lat pracowałam w obszarze sprzedaży, kilka lat kierowałam działem zakupów w dużej podlaskiej firmie, co pozwoliło mi rozwinąć umiejętności organizacyjne i marketingowe. Nastawienie na rozumienie potrzeb klienta, wzajemny szacunek, dialog w komunikacji oraz empatyczny sposób zarządzania zawsze uważałam za największą siłę prowadzonych działań.

Powyższe kwalifikacje z tak różnych branż wykorzystuję teraz w realizowaniu wizji biznesowej, która odpowiada potrzebom mojego serca. To moja własna odpowiedź na rosnącą potrzebę zmiany stylu i filozofii życia obecnej cywilizacji.

A osobista podróż wciąż trwa…