Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Czerwony Namiot / owulacja – warsztat o cyklu z Natalią Miłuńską

Czerwony Namiot,
czyli jak żyć w zgodzie z rytmem i mądrością ciała

Webinarium i drugi weekend warsztatów poświęconych pracy z cyklem miesięcznym. Zostały nam dwie fazy: przestrzeń i tworzenie.

Traktuję ciało jak przewodniczkę, nauczyciela. Przez ostatnich 15 lat zgłębiałam temat kobiecego cyklu, zbierałam obserwacje i odkrycia swoje i innych kobiet, z którymi miałam przyjemność pracować na warsztatach i podczas wykładów. Badałam wzory kultury, które mówią nam, jak doświadczać cielesności. Odkryłam, jak możemy zmieniać te wzory na twórcze i zdrowe dla nas i świata oraz jak praca z ciałem dotyczy i wpływa na wszystkie aspekty naszego życia.

Nasze ciało, nasza macica, nasz cykl jest wyspą skarbów. Może być źródłem mądrości nie tylko dla nas, ale i dla świata, w którym żyjemy. Kiedy kobiety zaczynają żyć w zgodzie ze swoim ciałem otwiera się przed nimi zupełnie nowa, twórcza przestrzeń. Jestem przekonana, że gdyby nasza kultura, nasz świat żył w zgodzie z mądrością kobiecego ciała i cyklu – byłby zdrowy i szczęśliwy.

Cykl warsztatowy składa się z Webinarium i dwóch weekendowych spotkań, na których będziemy pracować z cyklem miesięcznym. Warsztaty dedykowane będą poznaniu własnego cyklu na poziomie fizycznym, psychologicznym i duchowym. Nauczymy się rozpoznawać własny rytm i współpracować z nim w codziennym życiu. Poznamy fazy cyklu, będziemy wspólnie odblokowywać i odkrywać ich potencjał. Rytm naszego ciała jest bramą do pełni człowieczeństwa, do wszelkich jego aspektów; praca z nim jest jedną z dróg do stania się pełnym, spełnionym, dojrzałym, szczęśliwym człowiekiem.

Wspólnie stworzymy piękną, bezpieczną kobiecą przestrzeń. Ożywimy tradycję Czerwonego Namiotu, w którym kobiety spotykały się, by opowiadać swoje historie, razem tańczyć i ucztować. My też będziemy celebrowały życie, wspierały się, odkrywały kobiecą moc. Tańcem obudzimy nasz wewnętrzny ogień.

Zapraszamy Kobiety, które:
– Chcą wejść w realny, głęboki kontakt ze swoim ciałem, poznać je i dobrze się w nim czuć
– Poznać naturalny rytm swojego ciała i nauczyć się z nim współpracować w codziennym życiu
– Otworzyć się na kobiecą energię, być twórcze i spełnione jako kobiety
– Obudzić zmysłowość i przyjemność, radość życia
– Znaleźć równowagę między siłą i delikatnością, dawaniem i przyjmowaniem, tworzeniem i zmianą
– Uzdrowić negatywne objawy takie jak napięcie przedmiesiączkowe czy bolesne miesiączki.
– Zapraszamy też gorąco kobiety, które chcą zajść w ciążę i przygotować się na dziecko i te, które pracują z kobietami: terapeutki, lekarki, nauczycielki jogi, doule, położne.

Program:
W trakcie zajęć będziemy wchodzić w kontakt z kolejnymi fazami cyklu i odkrywać ich niesamowity potencjał. Poprzez taniec i ruch będziemy rozwijać umiejętność świadomego czucia. Wspólnie uzdrowimy i rozpuścimy to, co oddziela nas od naszej kobiecości. Poprzez pracę z wizją, ceremonie i pieśni będziemy uwalniać nasz twórczy potencjał i uczyć się, jak przemijać i skutecznie kończyć to, co nie służy już naszemu życiu. Poznamy też proste, skuteczne sposoby na nieprzyjemne symptomy cyklu: napięcie przedmiesiączkowe i bolesne miesiączki. A wszystko to z lekkością!

Będziemy poruszać poniższe tematy, dostosowując program do potrzeb grupy:

1 faza cyklu – prawo do własnej przestrzeni, prawa ciała, potencjał jajników – uśmiech jajników: kontakt z ogniem i obfitością twórczych pomysłów, które mamy w sobie.

2 faza cyklu: owulacja i jak maksymalnie wykorzystać jej twórczy potencjał – rodzić dzieci, ale także nowe projekty zawodowe i twórcze; jajo miesiąca – pełnia kobiecości.

Natalia Miłuńska – edukatorka, niezależna ekspertka, twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Stworzyła autorską, unikalną metodę pracy z cyklem i ciałem. Od 10 lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. Z wykształcenia antropolożka kultury, w swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości. Przez lata współtworzyła Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od 2013 roku współprowadzi wyprawy na Kretę razem ze swoją mamą, Aniją Miłuńską, więcej na sladamibogini.pl Autorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność.

Termin II spotkania: 21-22 kwietnia 2018 r.
Koszt: 380,00 zł/os./weekend
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Zapraszamy!