Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Bez kategorii

Czerwony Namiot z Natalią Miłuńską – Budzenie seksualności – miłość do siebie

 • Czy chciałabyś zbudować z samą sobą dobrą, miłosną, wspierającą relację?
 • Obudzić i uwolnić energię seksualną?
 • Tworzyć dobre wzory dla doświadczania tej energii, tak, by była wspierająca, ekstatyczna, zasilająca Cię każdego dnia?
  Masz już dość wymagań dotyczących seksualności?
 • Często sprzecznych pomysłów na to, jak kobieta powinna doświadczać siebie i swojego ciała?
 • Jesteś zmęczona krytycznym głosem, który słyszysz od innych – albo ze środka?

 

Zapraszam Cię do kręgu kobiet, bezpiecznej przestrzeni Czerwonego Namiotu, w której możesz być w pełni sobą. Z Twoją wiedzą, doświadczeniami, wątpliwościami, zranieniami, pytaniami – z Twoją siłą i niepewnością – prawdziwa Ty.
Zapraszam cię do przestrzeni samopoznania, gdzie łączymy wiedzę z doświadczeniem, intelekt z czuciem, głębię z lekkością i zabawą.
Przez cztery dni, w pięknym miejscu wśród lasów, pod starą lipą będziemy wspólnie zgłębiać naszą seksualność i budować dobrą, wspierającą relację z samą sobą. Będziemy łączyć się w całość, odblokowywać energię ciała, ekstazy i przyjemności życia. Będziemy uczyć się czuć i wyrażać, czego chcemy. Będziemy tańczyć przy ogniu, nawiązywać przyjaźnie i gadać przy pysznych, wegetariańskich posiłkach.

Zapraszam Cię do doświadczenia, które zmieni twoją perspektywę na ciało, seksualność i relację ze sobą. Będziemy budzić energię seksualną, łączyć się z nieprawdopodobną, twórczą, przyjemną, ognistą energią naszego ciała!

W programie:
1. doświadczenie

 • budzenie zmysłów – głęboki relaks i doświadczanie zmysłowej strony życia
 • uwalnianie i praca z energią seksualną poprzez ruch, taniec, oddech
 • mój wzorzec relacji ze sobą – tworzenie dobrego wzorca (wizualizacje, rysowanie, praca w parach)
 • czucie i wyrażanie czego chcę
 • przyjmowanie miłości

2. wiedza

 • wzory przeżywania seksualności w kulturach zorientowanych na dominacje vs. współpracę
 • biochemia orgazmu, niesamowite ciało: nerw miedniczny, łechtaczka, punkt G.
 • opcjonalnie: prezentacja wizualna: Joni, wagina, cipka – drzwi do tajemnicy
 • bezpieczeństwo a przepływ rozkoszy;

 

A także: bezpieczna przestrzeń do szczerej rozmowy i uważnego słuchania, dzielenia się swoimi doświadczeniami, wątpliwościami i pragnieniami.
Czas na relaks, odpoczynek, swobodne bycie ze sobą, zabawę, radość spotkania!
A wszystko to w intymnej, pięknej przestrzeni, w otoczeniu pięknej przyrody.
Ważne pytania i odpowiedzi
Jak rozumiem energię seksualną? /czym dla mnie jest energia seksualna?
Energia seksualna jest w swej istocie energią życia. Obudzenie jej i świadoma współpraca otwiera drzwi do zmysłowego, twórczego, spełnionego życia. Dzięki połączeniu z Twoją energią seksualną zyskasz korzenie, piec, ognisty napęd do Twoich twórczych projektów. Zaczniesz też doświadczać życia w zmysłowy, uważny, przytomny sposób.

Co konkretnie będziemy robić na warsztacie?
Podczas spotkania będziemy budowały nasze poczucie bezpieczeństwa w sytuacjach intymnych. Jest ono kluczem do przeżywania rozkoszy. Będziemy budowały naszą pewność siebie i integralność – umiejętność mówienia Nie i Tak. Poznamy też techniki taneczne i oddechowe, które pomogą nam otworzyć ciało na doświadczenie rozkoszy. Zajęcia będą prowadzone z poszanowaniem granic każdej z uczestniczek, będziemy pracować z tym, co się pojawi, z tematami, które w obrębie seksualności/rozkoszy okażą się najbardziej potrzebne.

Jak dbam o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestniczek?
Bardzo ważne jest dla mnie w pracy z kobietami, szczególnie w obszarze ciała i seksualności, poszanowanie granic i zapewnienie bezpieczeństwa. Robię to, podążając za procesem grupy oraz trzymając bezpieczną przestrzeń, w której obowiązuje dyskrecja i panuje wolność wyboru. Wszystko, co proponuję w trakcie warsztatu, jest właśnie propozycją. Nie spotkasz się tu z przymusem czy presją, by wykonać jakieś ćwiczenie, ani z ideowymi interpretacjami Twojej sytuacji życiowej, problemów czy zranień. Obowiązuje nas w kręgu szacunek do drugiej osoby i jej historii.

Jakie są moje podstawy teoretyczne?
W pracy z cielesnością bardzo inspiruje mnie Riane Eisler, twórczyni teorii kultur zorientowanych na dominację i współpracę. W swojej książce „Sacred pleasure” Riane Eisler analizuje wzorce przeżywania seksualności w tych typach kultur i pokazuje, jak inaczej ludzie doświadczają seksu, przyjemności i budują inne relacje ze sobą w kulturach zorientowanych na dominację i władzę niż w tych zorientowanych na współpracę i równość. Ta kulturowa perspektywa pomaga uwolnić się od poczucia winy, że coś ze mną jest „nie tak” i zobaczyć jak możemy zmieniać i tworzyć wzory kultury które wspierają nas, a nie krępują.

Natalia Miłuńska – twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya, produkującej ekologiczne podpaski. Od kilkunastu lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. Z wykształcenia antropolożka kultury, w swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości. Od lat współtworzy Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od 2013 roku współtworzy projekt duchowakreta.pl i współprowadzi wyprawy na Kretę razem ze swoją mamą, Aniją Miłuńską. Autorka książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność”.

Termin: 13-16 lipca 2019 r.
Warsztat zaczynamy w sobotę 13 lipca, godz. 14.00, kończymy obiadem 16 lipca.
Miejsce: Leśniczówka Gaja
Koszt:
Warsztat + webinarium:
– przy zgłoszeniu i wpłacie zaliczki do 11 czerwca 490,00 zł/os
– przy zgłoszeniu i wpłacie zaliczki po 11 czerwca 560,00 zł/os
Nocleg z pełnym wegetariańskim wyżywieniem (3 posiłki dziennie): 420,00 zł/os
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Zapraszamy!

Zgłoszenie i opłacenie zaliczki za udział w Warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem Regulaminu, cennika oraz warunków uczestnictwa.