Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Czerwony Namiot dla Mam i Córek (9-13 lat)

Masz córeczkę i chciałabyś dać jej dobry, wspierający przekaz na temat kobiecości i kobiecego ciała?
Chcesz, żeby dobrze wspominała swoją pierwszą miesiączkę? Żeby z radością i lekkością wkroczyła w nowy etap życia – stawania się kobietą?
Jeśli tak, zapraszam Was na warsztat!

Wspólnie stworzymy piękną, bezpieczną kobiecą przestrzeń. Ożywimy tradycję Czerwonego Namiotu, w którym kobiety spotykały się, by przechodzić inicjację w kolejne etapy życia. Będziemy razem tańczyć, śpiewać, poznamy zwyczaje celebrowania pierwszej miesiączki w różnych kulturach świata.
Każda mama i córka będą mogły spotkać się ze sobą, pogłębić łączącą je więź, a także razem stworzyć plan celebrowania nadchodzącej pierwszej miesiączki.

Warsztat dla dziewczynek w wieku 9-13 lat oraz webinarium dla Mam dziewczynek przed pierwszą miesiączką, również młodszych niż 9 lat.

W poniedziałek 23 kwietnia Czerwony Namiot dla Mam i Córeczek (5-8 lat)

Zapraszam również mamy na Webinarium, które pomoże przygotować się do warsztatu.

Webinarium: jak mądrze wspierać dojrzewającą córkę? Wspólne przygotowanie do pierwszej miesiączki.
Podczas spotkania zastanowimy się razem, jak mądrze i dobrze możemy wspierać dojrzewające dziewczynki.
Webinar pozwoli uporządkować i pogłębić wiedzę o czasie dojrzewania i jego fazach na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Porozmawiamy o wyzwaniach, jakie stoją przed rodzicami nastolatek.
W trakcie webinaru opowiem o tym, jakie są współczesne wzorce zachowań w grupie i nastawienie do ciała obecne w kulturze popularnej, Internecie, telewizji, serialach i filmach dla młodzieży. Jaki mają wpływ na proces dojrzewania, postrzeganie swojego ciała, seksualności, jak przekładają się na relacje w klasie, relacje między dziewczynkami.
Będziemy też pracować z tym, co przekazujemy córkom, a co chciałybyśmy im przekazać. Dziewczynki uczą się przez naśladownictwo, a relacja z mamą jest dla nich bardzo ważna, nawet jeśli nie zawsze dają to po sobie poznać. Dlatego celem spotkania będzie wspieranie mam, budowanie i pogłębianie dobrej relacji z samą sobą, dobrego czucia się w swoim ciele, bycia szczęśliwą kobietą.
Spotkamy się z przekazem na temat miesiączki i ciała, który wyniosłyśmy z domu i z naszych pierwszych doświadczeń. Wspólnie będziemy mogły ten przekaz zrewidować i zacząć tworzyć nowy – dobry, twórczy, wspierający dla nas samych i naszych córek.

Natalia Miłuńska – edukatorka, niezależna ekspertka, twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Stworzyła autorską, unikalną metodę pracy z cyklem i ciałem. Od 10 lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. Z wykształcenia antropolożka kultury, w swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości. Przez lata współtworzyła Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od 2013 roku współprowadzi wyprawy na Kretę razem ze swoją mamą, Aniją Miłuńską, więcej na sladamibogini.pl Autorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność.

Termin: 20 kwietnia 2018 r. godz. 18.00-20.30
Koszt: 80,00 zł/mamę i córkę
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Zapraszamy!

Zgłoszenie i opłacenie zaliczki za udział w Warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem Regulaminu, cennika oraz warunków uczestnictwa.