Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Czerwony Namiot – cz. 1 cyklu – MOC JAJNIKÓW

Czerwony Namiot, czyli jak polubić swoje ciało, poznać swój rytm i doświadczyć pełni kobiecości.

Czerwony Namiot Białystok

Każda z nas jest obdarzona niezwykłym darem – pięknym, kobiecym ciałem. To ciało ma swój rytm, który możemy poznać. Warsztat dedykowany będzie poznaniu własnego cyklu na poziomie fizycznym, psychologicznym i duchowym. Nauczymy się rozpoznawać własny rytm i współpracować z nim w codziennym życiu. Spotkamy się z kulturowymi barierami, które oddzielają nas od naszej cielesności i rozpuścimy je w bezpieczny i lekki sposób.

Wspólnie stworzymy piękną, bezpieczną kobiecą przestrzeń. Ożywimy tradycję Czerwonego Namiotu, w którym kobiety spotykały się, by opowiadać swoje historie, razem tańczyć i ucztować. My też będziemycelebrowały życie, wspierały się, odkrywały kobiecą moc. Tańcem obudzimy nasz wewnętrzny ogień.

Program:
Pierwsze spotkanie rozpoczniemy wykładem, który pozwoli nam zagłębić się w fascynującą wiedzę o mądrości kobiecego ciała.

11.30-13.00 wykład 
Tematyka dot.:
– cyklu i współpracy z nim na poziomie fizycznym, psychologicznym i duchowym
– głębokiej i życiowej filozofii, która płynie z poznania i zrozumienia mądrości kobiecego ciała
– naszym związku z Matką Ziemią
– alternatywnych produktach miesiączkowych oraz o tym, jak powstają artykuły higieniczne dla kobiet i jaki ma to wpływ na środowisko naturalne i na nasze zdrowie.
Wykład jest połączony z multimedialną prezentacją.

14.00 – 19.00 warsztat
Tematem spotkania będzie moc jajników. Poznamy starożytną praktykę, jaką jest śmiech jajników. Nawiążemy kontakt z nasza ognistą, odważną stroną i obfitością twórczych pomysłów, które mamy w sobie. Zajmiemy się też prawem do własnej przestrzeni i innymi prawami ciała, słowem tym wszystkim, co wiąże się z pierwszą fazą naszego cyklu-czasem nowego początku.

W trakcie kolejnych zajęć będziemy wchodzić w kontakt z następnyymi fazami cyklu i odkrywać ich niesamowity potencjał. Każdy warsztat będzie poświęcony jednej fazie cyklu.
2 spotkanie
Tematem spotkania będzie owulacja. Zajmiemy się tym, jak maksymalnie wykorzystać jej twórczy potencjał – rodzić dzieci, ale także nowe projekty zawodowe i twórcze. Poznamy skuteczne metody pracy z jajem miesiąca i wspólnie zastanowimy się, czym jest dla nas pełnia kobiecości. Nauczymy się też równoważyć naszą energię, by uniknąć pułapki życia w skrajnościach – na owulacyjnym haju i w menstruacyjnym dołku.
3 spotkanie
Będzie poświecone trzeciej fazie cyklu, kiedy maleje nasza energia do działania, ale rośnie zdolność czucia. Dowiemy się, jak zlikwidować pms, jak dać sobie prawo do odpoczynku i czasu dla siebie, jak czule dbać o siebie i karmić się tym, czego najbardziej potrzebujemy. Nauczymy się, jak zrobić podsumowanie miesiąca, dać się poprowadzić uczuciom i w dobry, bezpieczny sposób wyrażać siebie.
4 spotkanie
Jego tematy to wolność, inicjowanie dobrych zmian, przepływ. Tym razem spotkamy się z miesiączką, czerwoną boginią, wspólnie odzyskamy ją, by stała się twórczym, przyjemnym doświadczeniem. Poznamy proste, skuteczne sposoby na ból miesiączkowy, nauczymy się puszczać kontrolę i odzyskiwać głęboki wpływ na swoje życie.

Dokładne daty kolejnych spotkań zostaną podane w terminie późniejszym.

Prowadząca:
Natalia Miłuńska – kobieta, która kocha swoje ciało. Edukatorka, twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Od 10 lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami.
Z wykształcenia antropolożka kultury, w swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości.
Od lat współtworzy Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od 2013 roku współtworzy projekt Kobieta Piękna z Natury.

Termin 1 spotkania: 24 stycznia 2015
Godzina: 11.30-19.00
Koszt:
90 zl / pojedyncze zajęcia
170 zł / udział w dwóch warsztatach
320 zł / udział w całości
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Zapraszamy!

Czerwony Namiot Białystok 2