Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Czerwony Namiot – cykl o cyklu – warsztaty dla kobiet

Nowy, wspaniały cykl spotkań w Czerwonym Namiocie w Rozkwicie!
Zapraszamy wszystkie kobiety, które chcą rozgościć się w swoim ciele, odkryć nieprzeliczone dary, które przynosi nasz cykl księżycowy.
Zapraszamy te, które chcą otworzyć się na dziecko. Te, które chcą tworzyć swoje życie, nowe, twórcze, wiosenne projekty.

Będziemy pracować autorską, unikalną metodą pracy z cyklem, która powstała w oparciu o wieloletnie poszukiwania, badania i nieprzeliczone warsztaty oraz spotkania z kobietami na temat cyklu i mocy naszych ciał.

Wspólnie stworzymy piękną, bezpieczną kobiecą przestrzeń. Ożywimy tradycję Czerwonego Namiotu, w którym kobiety spotykały się, by opowiadać swoje historie, razem tańczyć i ucztować. My też będziemy celebrowały życie, wspierały się, odkrywały kobiecą moc. Tańcem obudzimy nasz wewnętrzny ogień.

Czy czujesz, że ciało jest twoim domem? Bezpieczną, dobrze znaną przestrzenią? Żyjemy w czasach, w których od najmłodszych lat uczy się nas, jak oceniać swoje ciało, jak patrzeć na nie z zewnątrz, okiem surowego obserwatora. A ciało ma nam wiele do zaoferowania. Kiedy wrócimy do niego, rozgościmy się w nim, wtedy zyskujemy nowe, przyjemne, niezwykłe życie. Nasze, kobiece ciało ma nam do zaoferowania jeszcze jeden, niezwykły dar – dar cyklu księżycowego, miesięcznego rytmu.
Dlatego zapraszamy cię na warsztat, podczas którego będziesz mogła pogłębić więź łączącą cię z twoim ciałem i poznać jego rytm. Spotkamy się z kulturowymi barierami, które oddzielają nas od naszej cielesności i rozpuścimy je w bezpieczny i lekki sposób.

Każda z nas jest obdarzona niezwykłym darem – pięknym, kobiecym ciałem. To ciało ma swój rytm, który możemy poznać. Warsztat dedykowany będzie poznaniu własnego cyklu na poziomie fizycznym, psychologicznym i duchowym. Nauczymy się rozpoznawać własny rytm i współpracować z nim w codziennym życiu.

Zapraszamy Kobiety, które:
• chcą wejść w realny, głęboki kontakt ze swoim ciałem, poznać je i dobrze się w nim czuć
• poznać naturalny rytm swojego ciała i nauczyć się z nim współpracować w codziennym życiu
• otworzyć się na kobiecą energię, być twórcze i spełnione jako kobiety
• obudzić zmysłowość i przyjemność, radość życia
• znaleźć równowagę między siłą i delikatnością, dawaniem i przyjmowaniem, tworzeniem i zmianą
• zapraszam też gorąco kobiety, które chcą zajść w ciążę i przygotować się na dziecko!

W programie: W trakcie zajęć będziemy wchodzić w kontakt z kolejnymi fazami cyklu i odkrywać ich niesamowity potencjał. Poprzez taniec i medytację w ruchu będziemy rozwijać umiejętność świadomego czucia. Wspólnie uzdrowimy i rozpuścimy to, co oddziela nas od naszej kobiecości. Poprzez pracę z wizją, ceremonie i pieśni będziemy uwalniać nasz twórczy potencjał i uczyć się, jak przemijać i skutecznie kończyć to, co nie służy już naszemu życiu. Poznamy też proste, skuteczne sposoby na nieprzyjemne symptomy cyklu: napięcie przedmiesiączkowe i bolesne miesiączki. A wszystko to z lekkością!

Czerwony Namiot w rozkwicie 614

Tematy warsztatów – program:

2016.04.02
10.00-11.30
Zaczniemy od wykładu, który pozwoli nam uporządkować i pogłębić wiedzę na temat cyklu, ciała i miesiączki w naszej kulturze.
Podczas wykładu prowadząca opowie o:
• cyklu i współpracy z nim na poziomie fizycznym, psychologicznym i duchowym
• tym, jak nasze zdrowie zależy od poznania własnego ciała i umiejętności komunikowania się z nim
• głębokiej i życiowej filozofii, która płynie z poznania i zrozumienia mądrości kobiecego ciała
• naszym związku z Matką Ziemią
• alternatywnych produktach miesiączkowych oraz o tym, jak powstają artykuły higieniczne dla kobiet i jaki ma to wpływ na środowisko naturalne i na nasze zdrowie.
Wykład jest połączony z multimedialną prezentacją.

Po wykładzie zacznie się część warsztatowa – razem wejdziemy w żywe doświadczenie kolejnych faz cyklu – jakości budujących kobiecą pełnię.

13.00-18.00 (w tym godzinna przerwa obiadowa)
Rosnący księżyc – moc jajników. Poznamy starożytną praktykę, jaką jest śmiech jajników. Nawiążemy kontakt z naszą ognistą, odważną stroną i obfitością twórczych pomysłów, które mamy w sobie. Zajmiemy się też prawem do własnej przestrzeni i innymi prawami ciała, słowem tym wszystkim, co wiąże się z pierwszą fazą naszego cyklu-czasem nowego początku.

W trakcie kolejnych zajęć będziemy wchodzić w kontakt z następnymi fazami cyklu i odkrywać ich niesamowity potencjał. Każdy warsztat będzie poświęcony jednej fazie cyklu.

2 spotkanie – 2016.05.21
Pełnia – owulacja. Zajmiemy się tym, jak maksymalnie wykorzystać jej twórczy potencjał – rodzić dzieci, ale także nowe projekty zawodowe i twórcze. Poznamy skuteczne metody pracy z jajem miesiąca i wspólnie zastanowimy się, czym jest dla nas twórczość, tworzenie własnego życia. Nauczymy się też równoważyć naszą energię, by uniknąć pułapki życia w skrajnościach – na owulacyjnym haju i w menstruacyjnym dołku.

3 spotkanie – 2016.06.18
Malejący księżyc – świadome czucie. W trzeciej fazie cyklu maleje nasza energia do działania, ale rośnie zdolność czucia. Dowiemy się, jak zlikwidować pms, jak dać sobie prawo do odpoczynku i czasu dla siebie, jak czule dbać o siebie i karmić się tym, czego najbardziej potrzebujemy. Nauczymy się, jak zrobić podsumowanie miesiąca, dać się poprowadzić uczuciom i w dobry, bezpieczny sposób wyrażać siebie.

4 spotkanie – termin do uzgodnienia
Nów – miesiączka. Tematy tej fazy cyklu to wolność, inicjowanie dobrych zmian, przepływ. Tym razem spotkamy się z miesiączką, czerwoną boginią, wspólnie odzyskamy ją, by stała się dobrym, przyjemnym doświadczeniem. Poznamy proste, skuteczne sposoby na ból miesiączkowy, nauczymy się puszczać kontrolę i odzyskiwać głęboki wpływ na swoje życie. Dowiemy się, jak przemijać to, co nie służy już naszemu życiu, jak zrzucać starą skórę i odradzać się do nowego życia, nowego miesiąca.

Prowadząca:
Natalia Miłuńska – kobieta, która kocha swoje ciało. Edukatorka, twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Od 10 lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami.
Z wykształcenia antropolożka kultury, w swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości.
Od lat współtworzy Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od 2013 roku współtworzy projekt Kobieta Piękna z Natury.

Termin 1 spotkania: 2 kwietnia 2016 r.
Godzina: 10.00-18.00
Koszt:
150,00 zł / pojedyncze zajęcia
250,00 zł / dwa spotkania
440,00 zł / udział w całości
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Zapraszamy!