Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Bliskościowa Grupa Wsparcia w Białymstoku

Dokładnie rok temu przy okazji Dni Bliskości Białystok 2016 pojawił się pomysł na Bliskościową Grupę Wsparcia. Być może pamiętacie zapowiedzi na FB, że jakiś taejmniczy, nowy projekt ruszy od listopada, potem że od stycznia. Czasem życie musi zatoczyć koło, a ciąże trwają u ssaków różną długość czasu, więc rodzimy tą inicjatywę dopiero teraz…

Zapraszamy więc Was w najlepszym do tego czasie, przy okazji Tydzień Bliskości w Białymstoku na inauguracyjne, pierwsze i pionierskie w naszym regionie spotkanie Bliskościowej Grupy Wsparcia.

Na wstępnych zajęciach szkoły rodzenia mówimy często, że Rozkwit powstał z potrzeby takiego miejsca, gdzie oprócz rzetelnej wiedzy będzie można uzyskać również empatię i wsparcie w podążaniu niszową ścieżką rodzicielstwa. Teraz nadszedł czas, by te postulaty zrealizować w jeszcze pełniejszej mierze.

Spotykamy się w otwartej grupie, w kręgu, z naszymi dziećmi, aby wymieniać się przeżyciami, rozmawiać o codzienności naszego rodzicielstwa, wyjaśniać wątpliwości i korzystać ze swoich doświadczeń. W przyjaznej atmosferze akceptacji i kobiecej siły znajdzie się przestrzeń na zadawanie pytań, dzielenie swoimi historiami, rozwiewanie rozterek i wspólną radość przebywania z innymi rodzicami.

Podobnie jak na naszych innych grupach ideą nadrzędną jest wspieranie w bieżącej sytuacji, ale zwykle zaproponujemy też temat przewodni. Pierwszy będzie brzmiał:
Rodzicielstwo bliskości. Po prostu.

Do jakiej dyskusji Was zaprosimy?
Czym dla Was jest taki styl wychowania, jak w Waszych rodzinach udaje się zorganizować go w praktyce, jakie widzicie korzyści, a jakie minusy. Co się sprawdza, a co kompletnie nie. Z których narzędzi korzystacie często, a które w ogóle Wam nie wypaliły. Co na nie-mainstreamowe metody Wasze otoczenie, z czym jest Wam trudno, a co przychodzi Wam z łatwością.

O tym wszystkim oraz o naszych bieżących bliskościowych troskach i radościach porozmawiamy podczas pierwszego spotkania Bliskościowej Grupy Wsparcia.

Data: 4 października 2017 roku, godz. 9.30-11.30
Koszt: 20,00 zł/os.
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Zapraszamy serdecznie!