Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT

tel. kom.: +48 502 375 088

Aktualności

Bliskościowa Grupa Wsparcia / Bliskość od początku

Zapraszamy na kolejne spotkanie Bliskościowej Grupy Wsparcia.

Podobnie jak na naszych innych grupach ideą nadrzędną jest wspieranie w bieżącej sytuacji, ale proponujemy też temat przewodni. Kolejny będzie brzmiał: Bliskość od początku.

Pierwszym filarem Rodzicielstwa Bliskości jest więź uczuciowa od narodzin. Rozszerzymy to zagadnienie o czas w łonie oraz pierwsze tygodnie po porodzie.
Sposób, w jaki rodzice i dziecko rozpoczynają wspólne życie jest niezwykle ważny, wręcz kluczowy dla dalszego rozwoju, zaś rodzaj stosunków, jakie nawiązujemy z innymi ludźmi w dojrzałym wieku, jest odbiciem typu więzi, jaki wytworzył się już w dzieciństwie.
Dni i tygodnie w łonie oraz po narodzinach to okres bardzo delikatny. 
Jak o niego zadbać?
Jak dobrze go wykorzystać?
Co jest wtedy najważniejsze, a co można zostawić na potem?

O tym wszystkim oraz o naszych bieżących bliskościowych troskach i radościach porozmawiamy podczas pierwszego spotkania Bliskościowej Grupy Wsparcia.

Bliskościowa Grupa Wsparcia ma docelowo dwie naprzemienne formy:
1. w godzinach porannych dla rodziców młodszych dzieci lub zainteresowanych tematyką niemowlęcą prowadzone przez Emilię Jaworską.
2. w godzinach popołudniowych dla pracujących rodziców lub dla rodziców dzieci ze starszej niż niemowlęca grupy wiekowej prowadzone przez Agnieszka Stein.

Spotykamy się w otwartej grupie, w kręgu, z naszymi dziećmi, aby wymieniać się przeżyciami, rozmawiać o codzienności naszego rodzicielstwa, wyjaśniać wątpliwości i korzystać ze swoich doświadczeń. W przyjaznej atmosferze akceptacji i kobiecej siły znajdzie się przestrzeń na zadawanie pytań, dzielenie swoimi historiami, rozwiewanie rozterek i wspólną radość przebywania z innymi rodzicami.

Data: 6 listopada 2017 roku, godz. 9.30-11.30
Koszt: 20,00 zł/os.
Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

Wydarzenie na FB.

Zapraszamy serdecznie!